výhled z penzionu anglická vlajka

Metanoia

Samota jako protipól něčeho, čemu jsme uvykli v každodenním reji. Chvíle ticha bez nutkavé potřeby mít zapnuté rádio, TV či dychtivě hltat cokoliv z internetu. Možná tehdy najdeme odpověď na otázky, které jsme si sami neodvážili položit. Možná po čase zmizí neklid a bude vystřídán něčím jiným.
Třeba výhledem do krajiny, která zůstává skryta pod povrchem. Protější vrch Kotouč (vpravo od Štramberské trúby) nenaznačuje, že je jeho druhá půle odtěžena. I my někdy musíme odložit víc než polovinu toho, co s sebou táhneme.

Doporučené filmy ke shlédnutí (předem je vhodné konzultovat se serverem www.csfd.cz - recenze k danému filmu, je-li dané dílko přiměřené Vašemu vkusu a momentálnímu rozpoložení...: Malé ženy, Tajnosti a lži (1996) Jacobowski a plukovník, Opravdová kuráž, Večeře s April, Jeřábi táhnou (1958), Erin Brockovich, Vykoupení z věznice Shawshank, Kočka na rozpálené plechové střeše, Uvnitř tančím, Pravidla moštárny, Our souls at night, Crash, Dokonalý trik, Smoke (1995,) Prostřihy režie R. Altman(1993), V Bruggách, Paddington 1 a 2, Dálnice 60 (Interstate 60, 2002), Biutiful 2010, Až vyjde měsíc(2012), Čtyři dohody, Děcka jsou v pohodě (The Kids Are All Right 2010), Děkujeme,že kouříte, Méďa Ted, Děti moje, Dogville 2003,-CZ, Až na krev (2007), Život je sladký, Happy Go Lucky, Jak přicházejí sny, Jako v bavlnce, Ready player One, Toc Toc, Rozbitý svět (Broken), Boží ruka (režie Sorrentino), Následky lásky (Sorrentino), Mother and child (2009), Má mě rád, nemá mě rád, 12 nezdolných sirotků, Simon Birch, Pýcha a přemlouvání, Fabelmanovi, Raz, dva, tři (1961), Navždy a daleko, Soukromá válka pana Wilsona, Zelená míle, Naprostí cizinci, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Pod sluncem (1998), Mastičkář(2023), Soumrak dne (1993), V rytmu srdce (2021), seriály Dámský gambit, od stejného scénáristy seriál Godless, Proč ženy zabíjejí orig. Why women kill, Sedmilhářky, Ajťáci - 3 řady
To jsou filmy, které nepropadly mým sítem kvality do zapomnění. Jestli máte obdobný vkus a víte o něčem, co mi uniklo, dejte vědět, budu vám vděčný za inspiraci.