výhled z penzionu anglická vlajka

Metanoia

Samota jako protipól něčeho, čemu jsme uvykli v každodenním reji. Chvíle ticha bez nutkavé potřeby mít zapnuté rádio, TV či dychtivě hltat cokoliv z internetu. Možná tehdy najdeme odpověď na otázky, které jsme si sami neodvážili položit. Možná po čase zmizí neklid a bude vystřídán něčím jiným.
Třeba výhledem do krajiny, která zůstává skryta pod povrchem. Protější vrch Kotouč (vpravo od Štramberské trúby) nenaznačuje, že je jeho druhá půle odtěžena. I my někdy musíme odložit víc než polovinu toho, co s sebou táhneme.

Doporučené filmy ke shlédnutí (předem je vhodné konzultovat se serverem www.csfd.cz - recenze k danému filmu, je-li dané dílko přiměřené Vašemu vkusu a momentálnímu rozpoložení...: Malé ženy, Jacobowski a plukovník, Opravdová kuráž, Večeře s April, Jeřábi táhnou (1958), Erin Brockovich, Vykoupení z věznice Shawshank, Kočka na rozpálené plechové střeše, Uvnitř tančím, Pravidla moštárny, Our souls at night, Crash, Dokonalý trik, Smoke (1995,) Prostřihy režie R. Altman(1993), V Bruggách, Paddington 1 a 2, Biutiful 2010, Až vyjde měsíc(2012), Čtyři dohody, Děcka jsou v pohodě (The Kids Are All Right 2010), Děkujeme,že kouříte, Méďa Ted, Děti moje, Dogville 2003,-CZ, Až na krev (2007), Život je sladký, Happy Go Lucky, Jak přicházejí sny, seriály Dámský gambit, od stejného scénáristy seriál Godless, Proč ženy zabíjejí orig. Why women kill, Sedmilhářky, Ajťáci - 3 řady
To jsou filmy, které nepropadly mým sítem kvality do zapomnění. Jestli máte obdobný vkus a víte o něčem, co mi uniklo, dejte vědět, budu vám vděčný za inspiraci.